v nejmladším lázeňském městě v ČR


Nízkoemisní zóna Klimkovice bez cenzury

Datum: 18.02.2014

Vložil: Tomáš

Titulek: jen tak dál

Klidně si ten nesmysl zaveďte. Pro mne to bude znamenat jen to, že obchodníci ve vaší obci příjdou minimálně o jednoho stálého zákazníka. Jezdím denně do práce z Fulneku do Ostravy a zpět, většinou teda po dálnici, ale minimálně 2x týdně to vemu přes Klimkovice, když si potřebuji nakoupit. Proč? Protože mi naprosto vyhovuje umístění vašeho nákupního střediska HR...A přímo u silnice a především pohodová komornější atmosféra nákupu, kterou postrádám u velkých hyper-supermarketů, taktéž si přitom většinou vyřídím i náležitosti na vaší poště, pokud potřebuji, protože tam nebývá nával jako na poštách v Ostravě. V případě zavedení NEZ přestanu do vaši obce zajíždět úplně a budu nakupovat např. v Bílovci, který mám též po cestě. To říkám otevřeně - ne kvůli tomu, že bych se bál emisí svého vozu, dostal bych bez potíží zelenou plaketu (asi jako 80 % v současné době po silnicích jezdících aut), ale prostě z toho pricipu, že se mi nelíbí systém a důvod takového zavedení. Nízkoemisní zona má být jak už název a především původní záměr vypovídá, zavedena z důvodu snížení emisí v centrech měst, ne jako páka, jak omezit provoz v obci. Takové účelové vykládání tohoto termínu je přinejmenším zvláštní. Pokud si vaše zastupitelstvo omezení průjezdu především, dle vaších slov nákladní dopravy ,neumí vymoci jiným způsobem, je otázka, zda dělá svou práci dobře. Předpokládám, že podobně jako já uvažujou i další zakazníci vašich obchodníků.


Zpět na diskuzi